sobota, 16 stycznia 2016

16 stycznia

Myśl przewodnia AA 

Program AA to raczej droga budowania nowego życia, a nie li tylko sposób na uwolnienie się od alkoholu. Z przynależności do Wspólnoty wynika bowiem znacznie więcej niż sama abstynencja. Gdy naszym życiem rządził nałóg, wielokrotnie zdarzało nam się przerywać picie, ale prędzej czy później zawsze znów sięgaliśmy po alkohol. Niecierpliwie oczekiwaliśmy chwili, w której będziemy sobie mogli „bezpiecznie pofolgować". Dopiero trzeźwienie według Programu oznacza dla nas trwałe „wychodzenie na prostą" i długodystansową wspinaczkę - w dniach pijaństwa bowiem coraz bardziej się staczaliśmy, i to pod każdym względem. Nasza choroba zaś ma to do siebie, że człowiek, który na nią cierpi, albo idzie w górę, albo spada. 

Pytanie

Czy systematycznie się wspinam, wciąż polepszając stan swego zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego? 

Medytacja 

Od świtu do nocy będę posłuszny Woli Bożej - zarówno w chwilach kryzysu czy uniesienia, jak i w sytuacjach zwyczajnych. To właśnie zmagania dnia powszedniego wymagają największej wytrwałości. Wierzę, że Bóg jest również Panem drobnych spraw i Najwyższym Zarządcą drobnych zdarzeń. Rozumiem, że na mej nowej drodze życia nie ma rzeczy nieważnych, albowiem wszystkie 
są częścią Wielkiego Planu. 

Modlitwa 

Modlę się, aby kamyczki, z których układam mozaikę życia, złożyły się na ciekawy i wartościowy wzór. Modlę się o wytrwałość, która utoruje mi drogę do harmonii i piękna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz