niedziela, 11 września 2016

11 września

Myśl przewodnia AA

A oto następna odpowiedź na zadane poprzednio pytanie: „Z innymi uczestnikami ruchu połączy cię trwała więź – cudem ocaleni z katastrofy, ramię w ramię ruszycie przed siebie, wspierając się nawzajem we wspólnej wędrówce ku nowemu, lepszemu życiu. Zrozumiesz, co znaczy dawać i służyć sobą innym; co znaczy pomagać ludziom przetrwać i budzić w nich nadzieję. Zaznasz szczęścia i radości, odzyskasz ludzki szacunek, poczujesz się potrzebny. Z nami tak właśnie było – czemu więc z tobą miałoby być inaczej ?”
Pytanie

Czy wszystko, co mi na początku obiecano, spełniło się w moim życiu?

Medytacja

Boża obecność w ludzkim życiu przejawia się za pomocą siły, dzięki której pokonujemy i opieramy się pokusie. Jego Moc polega na tym, że z pozoru bezwartościowy i przegrany osobnik zmienia się w ofiarnego, odpowiedzialnego, zadowolonego z życia człowieka. Objawia się On także w postaci miłości, życzliwości, współczucia i chęci niesienia pomocy. Oznakami Bożej Łaski są również spokój i pogoda ducha, a jeśli codziennie zwracać się będziesz do Siły Wyższej, użyczy ci Ona wszystkich swoich darów mocy, miłości i spokoju.

Modlitwa

Modlę się, abym przejawy Bożej Łaski widział w sile, którą otrzymuję, w miłości którą zaznaję, i w spokoju, który stał się moim udziałem.
Modlę się, abym umiał być wdzięczny za wszystkie te dobrodziejstwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz