czwartek, 28 lipca 2016

28 lipca

Myśl przewodnia AA

Kontynuując naszą deklarację;
Zasady i sugestie Dwunastu Kroków są niepodważalnie słuszne - zawierają całą prawdę i tylko prawdę. Pragnienie życia, ku któremu wiodą, jest w nas silniejsze od pragnienia najsmakowitszego nawet alkoholu. Stanowiąc godne uwagi ostrzeżenie, Kroki obiecują zarazem wielką nagrodę. Któż zrozumie naszą chorobę? Zmaże nasze winy? Uchroni nas od pychy, arogancji, urazy? Nie pozwolimy, by owładnęły nas uprzedzenia i złe skłonności. Chcemy światu patrzeć prosto w twarz, uwolnić się od nałogu oraz własnych wad i słabości.
Pytanie

Czy zdecydowany jestem nie dopuścić do tego, by rządził mną alkohol?

Medytacja

Jeśli uczynisz Boga swą tarczą, nic na ziemi nie zdoła cię zranić – ochroni cię On przed szyderstwem, brutalnością i podłością świata. Ufność pokładana w Sile Wyższej to gwarancja wewnętrznego spokoju. Chroniąc się za tak potężną tarczą, staniesz się wyciszony, zrównoważony i niejako nietykalny; ucichną burze życiowe i burze w twoim sercu. Opuści cię złość i uraza; będziesz w stanie przezwyciężyć swoje poczucie krzywdy i zranienia.

Modlitwa

Modlę się, abym dążył do spokoju i wyciszenia; abym w najburzliwszych nawet okolicznościach nie pozwolił wytrącić się z równowagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz