piątek, 23 września 2016

23 września

Myśl przewodnia AA

Krok Dwunasty: "Przebudzeni w rezultacie tych Kroków , staraliśmy się nieść to posłanie innym alkoholikom i stosować te zasady we wszystkich naszych poczynaniach".
Należy zwrócić uwagę na to, że skuteczność niesionej przez nas pomocy zależy od stopnia naszych dokonań na drodze rozwoju duchowego; jeśli w nas samych nie dokonała się przemiana, nie będziemy też w stanie "przebudzić" innych. Jeśli jednak dokonaliśmy przebudzenia, to dzielenie się Programem jest nie tylko naszym przywilejem, ale wręcz obowiązkiem. Jeśli zechcemy wszystko zachować dla siebie, wszystko też możemy utracić. Aby móc przyjmować, trzeba ofiarować, a rozdawanie i dzielenie się "podawanie dalej" to podstawy procesu zdrowienia.
Pytanie

Czy zawsze jestem gotów przekazywać innym to, czego nauczyłem się w AA?


Medytacja

Gdy stajesz w obliczu problemu, który cię w twoim odczuciu przerasta, z wiarą zwróć się do Boga o siłę i mądrość. Zbliż się do Boga, a wówczas On zbliży się do ciebie. Zarówno śmiało poproś, jak i gorąco dziękuj za okazaną ci łaskę. Ilekroć okaże się, że twe modlitwy zostały wysłuchane, tylekroć świadomie umacniaj się w wierze. Pamiętaj też, że drogą modlitwy nie zawsze musisz poszukiwać czegoś konkretnego, co jest ci akurat potrzebne w życiu – naucz się radować samą bliskością Siły Wyższej i miłością jaką cię darzy.

Modlitwa

Modlę się, abym za sprawą modlitwy codziennie przybliżał się do Boga.
Modlę się, abym wyraźnie odczuwał w swoim życiu Jego bliskość i siłę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz