sobota, 20 sierpnia 2016

20 sierpnia

Myśl przewodnia AA

Gdy widzimy, jak inni radzą sobie z problemami powierzając je po prostu Świętemu Duchowi Wszechświata, czyż możemy jeszcze wątpić w Moc Bożą ?
Skoro tysiące ludzi zgodnie twierdzi, że podstawą ich obecnego życia jest świadomość Bożej Obecności, to widocznie coś w tym jest i warto się chyba zastanowić nad ludzką potrzebą wiary. Było w naszym życiu wiele nieudanych pomysłów, ale „koncepcja wiary” z pewnością się w nim sprawdza, albowiem człowiekowi przyrodzone jest fundamentalne pojęcie Boga. Wiara w Siłę Większą od nas samych i przykłady jej cudownego wpływu na nasze życie towarzyszą ludzkości od zarania dziejów.
Pytanie

Czy gotów jestem pokładać ufność Świętym Duchu Wszechświata?

Medytacja

Nie roztrząsaj zbytnio minionych błędów, win, niepowodzeń.
Uwolnij się od wstydu, wyrzutów sumienia i pogardy dla siebie. Z Bożą pomocą spróbuj lepiej na nowo obdarzyć siebie szacunkiem i akceptacją. Wziąłeś kiedyś udział w wyścigu, który zwie się życiem – potknąłeś się i upadłeś; jednak znów dźwignąłeś się na nogi i wytrwale zmierzasz do mety.
Nie wracaj więc do miejsca upadku – możesz jedynie ubolewać nad opóźnieniem, jakie spowodował, i nad własną krótkowzrocznością, która uniemożliwia ci wcześniejsze dostrzeżenie prawdziwego celu.

Modlitwa

Modlę się, abym nie oglądał się za siebie. Modlę się, abym co rano od nowa „zrywał się do biegu”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz