wtorek, 5 kwietnia 2016

5 kwietnia

Myśl przewodnia AA 

Ludzie często się dopytują na czym właściwie polega działanie Programu AA. Dla przykładu można by odrzec, że Wspólnota i Kroki odwracają niezdrową uwagę człowieka od niego samego, pozbawiając go tym samym poczucia przesadnej ważności i wyjątkowości własnej osoby; uczą go polegania na więzi z innymi alkoholikami i na sile zsyłanej od Boga. Zdrowe powściągnięcie własnego ego możliwe jest dzięki zjednoczeniu się w przyjaźni, modlitwie i wspólnym wysiłku. 
Pytanie 

Czy wspominane powyżej właściwości Programu pomagają mi zachować trzeźwość? 

Medytacja 

Bóg jest Wielkim Tłumaczem - dokonuje "przekładu" i jedną osobowość "objaśnia" drugiej, pomagając im tym samym znaleźć wspólny język i osiągnąć porozumienie. Nawet bliskie sobie osoby o zbliżonych charakterach mają pewne cechy indywidualne i rejony ducha, które dla drugiej strony pozostają zamkniętą księgą; otwiera się ona dopiero wówczas, gdy Bóg wkracza w życie dwojga ludzi i poczyna nimi kierować, doprowadzając do odkrycia tajemnic. Jakże się różnimy!... Jedynie Bóg jest w stanie doskonale pojąć nasz indywidualny sposób wyrazu i "przetłumaczyć" go na język zrozumiały dla innych. Dzieło wielkiego "przekładu życia" owocuje poczuciem bliskości i głęboką przemianą. 

Modlitwa 

Modlę się, abym utrzymywał stałą więź z Bogiem.
Modlę się, aby Bóg "przekładał" osobowość innych ludzi na zrozumiały dla mnie język, bo jeśli ich zrozumiem, to będę w stanie im pomóc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz