wtorek, 23 lutego 2016

23 lutego

Myśl przewodnia AA 

Oprócz pracy, rodziny, przyjaciół i trzeźwości, niejednego z nas spotkała w AA wielka przygoda duchowa: uwierzyliśmy w Siłę Większą od nas samych, do której możemy zwracać się o pomoc; wierzymy w Świętą Zasadę Wszechświata, którą nazywamy Bogiem i która sprzyja nam dopóty, dopóki żyjemy prawo i godziwie. Kiedy piliśmy, odczuwaliśmy ból, wstyd i złość z powodu wszystkich niedostatków – bez trzeźwości nie mogliśmy mieć ani pracy, ani rodziny, ani przyjaciół, ani wiary w Boga. Nasze obecne szczęście i poczucie spełnienia zawdzięczamy temu, że nie pijemy. 
Pytanie 

Czy codziennie rano zaczynam dzień od podjęcia postanowienia, że nie będę pił przez najbliższe dwadzieścia cztery godziny? 

Medytacja

Pokochaj twórcze , pracowite życie – życie pełne zajęć, spotkań, zdarzeń – albowiem przynosi ono radość. Naciesz się wiosną. Zażywaj ruchu i świeżego powietrza, ilekroć masz po temu okazję: niebo, słońce, zieleń mają uzdrawiającą moc. Wewnętrzne uniesienie przemienia zatrutą krew w czysty, ożywczy strumień. Nigdy jednak nie zapominaj, że prawdziwe uleczenie duszy następuje w wyniku bliskiego i pełnego miłości kontaktu z Siłą Wyższą. Co dzień więc jednocz się z Nim i systematycznie ową więź umacniaj. 

Modlitwa

Modlę się, abym umiał żyć pełnią życia. Modlę się, aby dane mi było zaznać codziennego kontaktu z Bogiem, albowiem czerpać z niego będę oparcie i zadowolenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz