środa, 24 lutego 2016

24 lutego

Myśl przewodnia AA 

Trafiwszy na pierwszy mityng AA, na ścianie sali ujrzeliśmy duży napis: ”Tylko dzięki Łasce Bożej”. Szybko pojęliśmy, że trzeźwość i ukojenie duszy mogą stać się naszym udziałem wyłącznie za sprawą Bożej Łaski. Słyszeliśmy jak inni członkowie Wspólnoty opowiadali o swej drodze ku Sile Większej od nich samych i spotkaniu z Najwyższą Istotą. Ich wypowiedzi brzmiały dla nas wiarygodnie i przekonująco, postanowiliśmy więc wziąć przykład z tych, którym się udało. 
Pytanie

Czy w swym dążeniu do zachowania trzeźwości zdaję się na Łaskę Bożą? 

Medytacja

Z wszystkimi ochoczo dziel się swoją miłością, radością i szczęściem; swoim czasem, jedzeniem, pieniędzmi. Bądź hojny i wspaniałomyślny, wyciągaj życzliwą dłoń i otwieraj swe serce dla innych. Jeśli świadczyć im będziesz dobro, zwróci się ono w dwójnasób. Gotowość dzielenia się przyciąga ku tobie ludzi. 
Przyjmij wszystkich jako Dzieci Boże i ugość ich po królewsku. Być może nigdy nie będzie ci dane zobaczyć efektów twojej szczodrości; ale może się i zdarzyć i tak, że –chociaż dziś nie muszą ci one być potrzebne – wrócą do ciebie w przyszłości i znacząco na nią wpłyną. 

Modlitwa

Modlę się, aby każdy gość, który do mnie zawita, zapragnął tu powrócić.
Modlę się, ażeby w mojej obecności nikt nie poczuł się nigdy niechciany i odrzucony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz