niedziela, 7 sierpnia 2016

7 sierpnia

Myśl przewodnia AA

Program duchowo-psychologiczny, który proponujemy we Wspólnocie, jest wspaniały, przystępny i czyni cuda. Ucząc zwracać się do Siły Wyższej zyskujemy spokój i równowagę. Odchodzimy od starych schematów myślenia i przyjmujemy nowy punkt widzenia rzeczywistości. Realizujemy w życiu cele, które czynią je godnym, szczęśliwym i pożytecznym. Wiara w Boga i zmiana naszego sposobu myślenia i dokonuje w nas dzieła cudownej przemiany. A na tym właśnie polega podstawowa funkcja Wspólnoty.
Pytanie

Czy przemianę, jaka dokonała się we mnie i w moim życiu, rozpatruję w kategoriach „nowożytnego cudu”?

Medytacja

Pamiętaj, że Duch Boży wszędzie ci towarzyszy i strzeże cię, byś nie zboczył z właściwej drogi. Bóg nigdy cię nie opuszcza ani nie błądzi w swoim przewodnictwie – co najwyżej ty pozostajesz ślepy na Jego opiekę lub opacznie interpretujesz zsyłane przez Niego wskazania...
Umacniaj w sobie poczucie Bożej bliskości i śmiało wyciągaj rękę po Łaskę Bożą. Problem nie w tym, czy Bóg zdolny jest ochronić cię przed burzą, lecz w tym, czy ty zechcesz w Nim owego schronienia poszukać. Lęk, rozpacz i zwątpienie to przejawy nielojalności i braku zaufania do Boga.
Dołóż więc wszelkich starań, by w pełni Mu zawierzyć.
„Wszystko będzie dobrze” – powtarzaj to sobie tak długo, aż szczerze, całym sercem w to uwierzysz.

Modlitwa

Modlę się, abym w głębi duszy niezłomnie wierzył, że wszystko jest w porządku.
Modlę się, aby nic nie było w stanie podważyć mego przekonania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz