poniedziałek, 8 sierpnia 2016

8 sierpnia

Myśl przewodnia AA

Zaglądajmy od czasu do czasu do „Myśli przewodnich AA” wynajdując coraz to bardziej znaczące fragmenty i starając utrwalić je sobie w pamięci. Dzień po dniu, zdanie po zdaniu, zakoduje się w naszym umyśle świadectwo udręki i cudownego powrotu do zdrowia wielu „beznadziejnych przypadków”. Powinniśmy tę pozycję uważnie przestudiować i zawarte w niej treści odnieść do siebie. Dla ruchu AA są one tym, czym biblia dla chrześcijan, i stanowi wykładnię naszego Programu.
Pytanie

Czy uważnie czytam i systematycznie sięgam po lektury AA?

Medytacja

Życie upływa nam na wysiłku przeplatanym okresami wytchnienia. Co dzień potrzebna ci jest zarówno praca, jak i odpoczynek. Do stojących przed tobą zadań najlepiej przygotuje cię modlitwa i medytacja.
Owocna jest tylko ta praca, którą poprzedzamy należytym wypoczynkiem. Wyciszenie, namysł i regeneracja sił to gwarancja udanych poczynań. Im intensywniejszy wysiłek, tym solidniejszego wymaga odpoczynku.
Uważaj jednak, byś nie popadł w przesadę; nie służy ci zbyt ani długie leniuchowanie, ani ciężka nieprzerwana praca – staraj się więc zachować równowagę.

Modlitwa

Modlę się, abym z ochotą podejmował wysiłek, a zarazem nie zapomniał o należytym relaksie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz