niedziela, 22 maja 2016

22 maja

Myśl przewodnia AA

Szczerość i gotowość do dzielenia się sobą to godne podziwu atrybuty Wspólnoty. Im dłużej do niej należymy, tym łatwiej przychodzi nam zabieranie głosu na mityngach. Inni czerpią z naszych wypowiedzi naukę, siłę i nadzieję; my zaś odczuwamy ulgę, mogąc nareszcie odkryć przed ludźmi wstydliwe tajemnice naszego życia.
Dzielenie się doświadczeniem umożliwia identyfikację, która zarówno mówiącym, jak i słuchającym przynosi wiele korzyści.
Zrzucając z serca ciężar rozmaitych "sekretów", przyśpieszamy też proces zdrowienia.
Pytanie 

Czy wiem, że im bardziej jestem szczery i otwarty, tym bardziej rosną moje szanse na zachowanie trzeźwości?

Medytacja

Niestrudzenie zwracaj się do Boga o siłę. Módl się o nią zawsze, kiedy czujesz, że twoje zamiary pozostają z twoim sumieniem i Bożym przewodnictwem niezależnie od tego, czy dotyczy to spraw błahych czy niesłychanie ważnych.

Szukaj Bożego wsparcia zwłaszcza wtedy, gdy twoje własne siły są już na wyczerpaniu - masz do tego prawo, a więc korzystaj z niego. Żebrak musi błagać o litość, a syn po prostu domaga się swoich praw. By zbyt długo nie czekać na zmiłowanie, śmiało rość sobie prawo do tego, co należy się wszystkim Dzieciom Bożym, o ile tylko występują w słusznej sprawie.

Modlitwa

Modlę się, abym bez wahania szukał Bożego wsparcia zawsze, kiedy go potrzebuję.
Modlę się, abym uznał siebie za Dziecko Boże.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz