czwartek, 19 maja 2016

19 maja

Myśl przewodnia AA

W procesie zdrowienia Wspólnota AA odgrywa pierwszorzędną rolę. Uczestnicząc w niej, przechodzimy swego rodzaju terapię grupową. Trudno wyobrazić sobie mityng, na którym niczego nie można by doświadczyć lub nauczyć się. Choć czasem nie bardzo chce nam się iść na spotkanie i szukamy rozmaitych wymówek, najczęściej udaje nam się przezwyciężać niechęć i lenistwo . Każdy mityng w taki czy inny sposób czyni nas ludźmi silniejszymi, mądrzejszymi i wrażliwszymi niż dotychczas . Mityngi są nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Tym większą wynosimy z nich korzyść, im sowitszy jest nasz wkład.
Pytanie 

Czy udzielam się na mityngach nie skąpiąc swych doświadczeń, siły i nadziei?

Medytacja

"On wyciągnął mnie z błota i wydobył z dna" - oznacza to, że zwracając ku Bogu i powierzając Mu nasze problemy, stajemy się zdolni do przezwyciężania pokus, wad i słabości.
"Postawił moje stopy na skale" - oznacza, że zdając się we wszystkim na Boże wsparcie, zyskujemy opokę i poczucie pełnego bezpieczeństwa.
"Wskazał mi kierunek marszu" - oznacza, że starając się postępować tak, jak oczekuje tego od nas Bóg, zawsze możemy liczyć na Jego wskazania i pośrednictwo.

Modlitwa

Modlę się, ażebym czuł pod nogami litą powierzchnię skały i pozwolił Bogu kierować wszystkimi moimi poczynaniami.

1 komentarz:

  1. Kochani!!! polecam wszystkim wspaniały ośrodek leczenia uzależnień mam nadzieję, że wy też przezwyciężycie swoje uzależnienia!

    OdpowiedzUsuń