poniedziałek, 14 marca 2016

14 marca

Myśl przewodnia AA 

"Czy wrócę do zdrowia?" - Jeśli chodzi nam o to, czy kiedyś będziemy w stanie "normalnie" pić, odpowiedź brzmi: "Nie!" Jeśli zaś mamy na myśli to, czy uda nam się trwać w trzeźwości, odpowiedź brzmi: "Tak!" 
Mogę dojść do siebie i stopniowo odzyskiwać zdrowie, o ile swój problem alkoholowy powierzę Sile Większej ode mnie samego - Świętej Zasadzie Wszechświata, którą nazywamy Bogiem – i o ile co dzień będę prosił Ją o pomoc w zachowaniu trzeźwości przez najbliższe dwadzieścia cztery godziny. 
Osobiste doświadczenie tysięcy ludzi dowodzi niezbicie, że jeśli ktoś naprawdę chce zdrowieć, to prędzej czy później zaczyna robić postępy.
Pytanie 

Czy szczerze i sumiennie stosuję się do zasad Programu AA? 

Medytacja 

Okaż wytrwałość w spełnianiu wszystkiego, co nakazuje ci Boże przewodnictwo. Niezmordowane wypełnianie tego, co wydaje się słuszne i dobre, doprowadzi cię do przeznaczonego dla ciebie miejsca w życiu. Patrząc wstecz na dotychczasowe przewodnictwo Boże, zrozumiesz, że Bóg wiedzie cię naprzód powoli, etapami; im sprawniej spełniasz Jego wolę wedle swego najlepszego rozeznania, tym konkretniejsze i bardziej jednoznaczne stają się Jego wskazówki. Jeśli pragniesz posłusznie podążać za Siłą Wyższą, uwrażliwiaj się na Boży dotyk i reaguj na zsyłane ci znaki. 

Modlitwa 

Modlę się, ażebym wytrwał w czynieniu tego, co wydaje się słuszne, abym najlepiej jak potrafię, odczytywał i realizował Boże wskazania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz