sobota, 12 marca 2016

12 marca

Myśl przewodnia AA 

Syn marnotrawny "udał się do dalekiego kraju i roztrwonił swój majątek, żyjąc nieumiarkowanie"; w podobny sposób postępujemy my, alkoholicy. Kiedy się zaś opamiętał, rzekł: "Wstanę i pójdę do ojca mego"; nasze uczestnictwo w AA to właśnie powrót i opamiętanie się. Chora, zniewolona nałogiem część ciebie nie jest twoim prawdziwym "ja"; twoja prawdziwa osobowość dąży do zdrowia i trzeźwości, pragnie godności i szacunku. Dlatego właśnie Wspólnota AA daje nam, alkoholikom, tyle szczęścia. 
Pytanie 

Czy nareszcie się opamiętałem? 

Medytacja 

Podstawą dobrego i udanego Życia jest prostota zawsze wybieraj to, co proste. Jeśli nie będziesz się miał na baczności, niepotrzebnie skomplikujesz swój los. Ugrzęźniesz w trudnościach, jeżeli pozwolisz, by cię w szkodliwy sposób zaabsorbowały: należy je albo rozwiązywać, albo ignorować i zastępować czymś bardziej konstruktywnym. Ucz się radować z rzeczy małych i pozornie oczywistych. Szanuj to, co proste i zwyczajne. W swych ocenach, dążeniach i upodobaniach. trzymaj się własnych norm, a nie "światowych" standardów i wytycznych. 

Modlitwa 

Modlę się, abym potrafił ukochać prostotę Życia; ażebym wiódł Życie nieskrępowane nakazami "wielkiego świata" i wolne od niepotrzebnych komplikacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz