piątek, 19 lutego 2016

19 lutego

Myśl przewodnia AA

Wiele rzeczy, których uczymy się we Wspólnocie, służy przygotowaniu nas na krytyczny moment pokusy: pewnego dnia, spacerując w słońcu ulicą, dostrzeżemy być może przytulną kawiarenkę z ogródkiem i zaświta nam w głowie myśl, że miło byłoby tam wpaść na „szklaneczkę czegoś orzeźwiającego”. Jeśli odpowiednio wyćwiczymy nasz umysł, sytuacja taka nie zaskoczy nas i będziemy umieli oprzeć się pokusie. Innymi słowy, jeśli sumiennie „odrobimy lekcje” w AA, nie sięgniemy po pierwszy kieliszek, a tym samym unikniemy „wpadki”. 
Pytanie

Czy przygotowując się na decydującą chwilę pokusy, umacniam w sobie przekonanie i pamięć o tym, że dla mnie alkohol jest śmiertelnym wrogiem? 

Medytacja

Ileż to błagalnych próśb zanoszonych do Boga pozostało bez odpowiedzi dlatego tylko, że ci, którzy się modlili, przedwcześnie zrezygnowali! Uznali ,że jest za późno, że muszą się zdać na siebie, że Bóg ich opuścił. Ocalony będzie ten, który wytrwa do końca. A czy ja potrafię wytrwać? Jeśli tak, dostąpię ocalenia. Zbiorę się więc na odwagę. A wówczas Bóg uchyli mi rąbka tajemnicy i zasypie mnie klejnotami duchowości, niedosiężnymi dla tych, którzy przedwcześnie rezygnują. 

Modlitwa

Modlę się, abym w poszukiwaniu zwycięstwa duchowego posłusznie wypełniał Boże wskazania. Modlę się, ażebym nigdy nie wątpił w Bożą Moc i nie próbował samowolnie kierować swoim życiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz