sobota, 2 stycznia 2016

2 stycznia

Myśl przewodnia AA 

Jak AA może mi pomóc? Przede wszystkim ważne jest, abym zechciał zmienić siebie i swój sposób życia. Muszę bezwarunkowo uznać własną bezsilność wobec alkoholu, który robił ze mną wszystko, co chciał. O ile szczerze zapragnę odciąć się od dawnego życia, będę zdolny powierzyć swój los opiece Siły Wyższej - mój problem alkoholowy złożę w Jej ręce. Regularnie uczęszczając na mityngi, będę dzielił się doświadczeniem i umacniał w sobie poczucie przynależności do Wspólnoty. Postaram się też pomagać innym alkoholikom. 
Pytanie 

Czy postępuję zgodnie z powyższymi zaleceniami? 

Medytacja 

Jesteś w stanie podołać ciężarowi tylko najbliższych dwudziestu czterech godzin. Jeśli weźmiesz na siebie brzemię przeszłości czy przyszłości, znowu się załamiesz. Bóg gwarantuje ci pomoc w dźwiganiu tych ciężarów, które spadają na ciebie dzisiaj; jeżeli więc sam nierozsądnie obarczysz się
czymś ponadto, nie oczekuj od Niego wsparcia. Dlatego lepiej, żebyś zapomniał na razie o wszystkim, co minęło, i ufnie wyszedł naprzeciw błogosławieństwu nowego dnia. 

Modlitwa 

Modlę się, abym zarówno dobre, jak i złe doświadczenia z przeszłości potrafił uznać za bezpowrotnie minione. Modlę się, abym każdy nowy dzień witał z nadzieją i odwagą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz