niedziela, 18 września 2016

18 września

Myśl przewodnia AA

Krok Drugi: „Uwierzyliśmy, że Siła Większa od nas samych może przywrócić nam zdrowie”.
Krok Trzeci: „Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę opiece Boga, jakkolwiek Go pojmujemy”.
Krok Jedenasty: „Dążyliśmy poprzez modlitwę i medytacje do coraz doskonalszej więzi z Bogiem, jakkolwiek Go pojmujemy, prosząc jedynie o poznanie Jego woli wobec nas oraz o siłę do jej spełnienia”.
Fundamentem Programu jest wiara w jakąś Siłę Większą niż my sami – sugestii tej nie wolno nam żadną miarą zlekceważyć: nie będziemy w stanie w pełni skorzystać z dobrodziejstw Dwunastu Kroków, jeśli nie odważymy się uwierzyć.
Pytanie

Czy podjąłem ryzyko wiary w Siłę Większą niż ja sam?

Medytacja

Codziennie choć na chwilę wycofuj się do wybranego przez ciebie „tajemniczego miejsca odosobnienia” – miejsca skupienia, modlitwy i jedności z Bogiem; gdziekolwiek się owo „sanktuarium” znajduje, pamiętaj, że to co święte nosisz przede wszystkim w sobie. Na jakiś czas oddal od siebie wszystko, co doczesne i materialne; oderwij się na moment od świata i w ciszy nabierz sił – na pewno ci się przydadzą, gdy wrócisz, by znów stawić mu czoło. Często odwiedzając swe „ tajemnicze miejsce”, niepostrzeżenie wślizgniesz się pod opiekuńcze skrzydła Siły Wyższej – poczujesz bliskość Boga i całkowicie się z Nim zjednoczysz.

Modlitwa

Modlę się, abym w ciszy i nabożnym skupieniu wciąż nabierał sił.
Modlę się, aby spokojne chwile jedności z Bogiem były mym wytchnieniem i ukojeniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz