czwartek, 11 sierpnia 2016

11 sierpnia

Myśl przewodnia AA

Kiedy alkoholicy nie piją, reagują na życie podobnie jak większość zwyczajnych ludzi. Ale już pierwszy kieliszek burzy tę normalność i puszcza w ruch oszalałą karuzelę pijaństwa. Pytani o to po fakcie, alkoholicy najczęściej nie potrafią wytłumaczyć, dlaczego właściwie po niego sięgnęli. Niektórych zadowalają jakieś powierzchowne wyjaśnienia i usprawiedliwienia, ale w głębi duszy żaden z nich nie rozumie mechanizmu własnego postępowania.
Prawda zaś jest taka, że w jakimś momencie swojego życia wkroczyli w etap choroby, na którym nawet najsilniejsze pragnienie niepicia musi przegrać z alkoholową obsesją.
Pytanie

Czy wiem, że przekroczyłem "punkt krytyczny"?

Medytacja

Ten, który przemienił kosmiczny chaos w kosmiczny porządek, wszystkiemu nadając właściwy czas i miejsce, może zaprowadzić porządek w twoim życiu – jeśli tylko Mu na to pozwolisz.
Siła Wyższa czuwa nad tobą, darzy opieką, wyprowadza cię z ciemności i wiedzie ku światłu. W rozgardiaszu zaprowadza ład, podnosi z upadku i klęski byś mógł zaznać smaku zwycięstwa. Pamiętaj, że należysz do Boga i że wszystkie twoje sprawy są zarazem Jego sprawami, a jeśli tego zapragniesz pomoże ci się z nimi uporać.

Modlitwa

Modlę się, aby z ciemności, chaosu i upadku prowadzono mnie ku światłu, ładowi i zwycięstwu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz