niedziela, 26 czerwca 2016

26 czerwca

Myśl przewodnia AA

Aby ustalić jakieś środki zaradcze, musimy wpierw poznać istotę naszej przypadłości. Przyznając, że tkwi ona w nas samych, zorientujemy się, że zbudowaliśmy mit, który można obalić za pomocą zmiany sposobu myślenia. Jesteśmy alkoholikami – głupotą byłoby temu zaprzeczać i odrzucać daną nam szansę. Szczerze uznając naszą chorobę i zawsze o niej pamiętając, jesteśmy w stanie podjąć niezbędne kroki, aby ją okiełznać.
Pytanie

Czy w pełni zaakceptowałem swoje ograniczenia?

Medytacja

Na wszystko przychodzi odpowiedni moment; muszę więc zważać na to, aby nie działać przedwcześnie. Moje poczynania zaowocują dobrem tylko wtedy, gdy ja będę właściwie przygotowany, a warunki będą sprzyjające. Często kusi nas, by zrobić coś natychmiast, bez zastanowienia – nie czekając na właściwą chwilę. Przecież we wszelkich przedsięwzięciach czas odgrywa pierwszorzędną rolę. Nawet w najbłahszych zdarzeniach dnia codziennego muszę nauczyć się zwlekać z realizacją swoich zamysłów aż do chwili, w której nabiorę pewności, że wykonuję właściwy ruch we właściwym czasie. Wielu ludziom brakuje cierpliwości i opanowania.
Choć w kluczowych momentach swego życia odwołują się do Bożego przewodnictwa, w sprawach drobnych aż nazbyt często podejmują samowolne i pochopne decyzje.

Modlitwa

Modlę się, abym dokładnie rozważał wszystkie swoje posunięcia i nie śpieszył się z ich realizacją.
Modlę się, bym nigdy nie podejmował samowolnych i nie przemyślanych decyzji.

2 komentarze: