środa, 2 marca 2016

2 marca

Myśl przewodnia AA 

Lata naszej pijackiej „kariery” dowiodły, że silna wola nie wystarczy, żeby przestać pić: okazało się, że wobec potęgi alkoholu jesteśmy zupełnie bezbronni. Aby uwolnić się od nałogu, musieliśmy się zwrócić do Siły Większej od nas samych, którą nazywamy Bogiem. Naprawdę przyjęliśmy Program AA wtedy, gdy pokonani i bezradni padliśmy na kolana przed Bogiem, jakkolwiek Go pojmujemy, i powierzyliśmy swoje życie Jego opiece. Ów akt poddania się oznacza wolność. 
Pytanie 

Czy przyrzekłem Bogu, że postaram się żyć tak, jak tego ode mnie oczekuje? 

Medytacja 

Siła ducha płynie z kontaktu z Bogiem, nawiązanego w czasie modlitwy, oraz z uspokajającego oddziaływania medytacji. Winienem wciąż poszukiwać duchowej jedności z Bogiem – to sprawa między nami dwoma; ci, którzy próbują się z Nim porozumieć za pomocą Kościoła i obrzędów religijnych, nie zawsze doznają radości wiary i cudu zjednoczenia z Istotą Najwyższą, które jest doświadczeniem błogim, życiodajnym, uzdrawiającym. 
Wielu ludzi nie docenia mocy, jaka mogłaby na nich spłynąć wskutek nawiązania bezpośredniej łączności duchowej z Siłą Wyższą. 

Modlitwa 

Modlę się, ażebym odczuwał w sobie Moc Bożą i dzięki jej niewyczerpanym zasobom dzielnie stawiał czoło wszystkiemu, co spotyka mnie w życiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz