piątek, 18 marca 2016

18 marca

Myśl przewodnia AA 

W AA uświadomiono nam że jeśli chcemy zdrowieć, przez resztę życia musimy obejść się bez alkoholu. Nowicjuszom taka propozycja wydaje się niewykonalna. Doświadczeni członkowie Wspólnoty poradzili nam więc, byśmy zamiast zaprzątać sobie głowę przyszłością spróbowali zachować trzeźwość przez najbliższe dwadzieścia cztery godziny - dzień po dniu. Dysponujemy tylko chwilą bieżącą: przeszłość i przyszłość są poza naszym zasięgiem. Wczoraj przeminęło więc zapomnij o nim; jutro może nigdy nie nadejść, więc przestań się nim zamartwiać; dzień dzisiejszy jest tu i teraz, więc wykorzystaj go najlepiej jak potrafisz. 
Naprawdę żyjemy wyłącznie w teraźniejszości przeszłość minęła bezpowrotnie, a przyszłość gdy nadejdzie także zmieni się w chwilę obecną. 
Pytanie 

Czy żyję tylko dniem dzisiejszym? 

Medytacja 

Jeśli chcemy dokonywać postępów w rozwoju duchowym potrzeba nam wytrwałości. Skarby ducha gromadzi się za pomocą wytrwałej modlitwy i wytrwałej prostoduszności niezachwianej ufności. Wytrwałe praktykowanie zasad życia duchowego zapewnia nam radość, spokój, nadzieję poczucie bezpieczeństwa, dobre samopoczucie, szczęście i pogodę ducha. Możesz bez ograniczeń czerpać ze wszystkich zasobów królestwa duchowego jeśli tylko będziesz wytrwale gotowił się na przyjęcie owych cennych darów. 

Modlitwa 

Modlę się, abym codziennie wytrwale spełniał swoje powinności duchowe.
Modlę się, abym dążył do spokoju i pogody ducha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz