wtorek, 16 lutego 2016

16 lutego

Myśl przewodnia AA 

Pierwszy kieliszek wywołuje obsesję picia – uparcie myślimy o alkoholu i raz zacząwszy pić, długo nie możemy przestać; rządzi nami przymus picia do upadłego. Osoby postronne żywią najczęściej błędną opinię na temat alkoholizmu: jedni za jedyną skuteczną metodę leczenia uważają kurację fizjologiczną, inni zaś są zdania, że jedynym lekarstwem na chorobę alkoholową jest siła woli. Większość alkoholików wielokrotnie próbowała tych sposobów, oba jednak niestety zawiodły. Dopiero jako członkowie Wspólnoty AA zdołaliśmy skutecznie powstrzymać rozwój naszej choroby. 
Pytanie

Czy dzięki stosowaniu zasad Programu przezwyciężyłem swoją obsesję picia? 

Medytacja

Spróbuję zachować spokój bez względu na to, co się wydarzy. Nie dam się ponieść emocjom, choć inni często sobie na to pozwalają. Zdobędę się na opanowanie w obliczu problemów i komplikacji.
Żadne okoliczności nie zmącą mego głębokiego spokoju. W zgiełku i pośpiechu, w pracy i w domu – zadbam o stan wewnętrznego wyciszenia, które pozwoli mi podążać we właściwym kierunku.
Zawsze winienem „nosić przy sobie” spokój ducha i umysłu; najbardziej przydaje się on w trudne, smutne lub wypełnione zdarzeniami dni. 

Modlitwa

Modlę się, ażebym trwał niewzruszenie w pełnej jedności z Bogiem.
Modlę się, abym zdołał nauczyć się cierpliwości, pokory i opanowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz