piątek, 2 września 2016

2 września

Myśl przewodnia AA

Zainteresowanym naszkicuj program działania, wyjaśniając, w jaki sposób dokonałeś samooceny i uporządkowałeś swoją przeszłość. Wyjaśnij też powody, dla których starasz się im pomóc. Ważne, żeby twoi rozmówcy zdali sobie sprawę, iż niesienie posłania umacnia twą własną trzeźwość i jest niezwykle istotnym elementem procesu zdrowienia. Brzmi to może okrutnie, ale im bardziej są bezradni i zagubieni, tym lepiej – jest szansa, że w takim stanie będą podatni na twoje argumenty i wskazówki. Opowiedz im też o Wspólnocie AA, jeśli okażą zainteresowanie pożycz im egzemplarz Wielkiej Księgi.
Pytanie

Czy potrafię opowiedzieć innemu alkoholikowi o historii i zasadach działania Wspólnoty oraz atmosfery, jaka w niej panuje?

Medytacja

Znaj swoje miejsce i usuń się w cień – pozwól, by to Bóg działał, jedynie posługując się przy tym twoją osobą. Nie powstrzymuj w sobie oddziaływania Ducha Bożego, ale też nie krzyżuj Bożych planów samowolnymi poczynaniami. Jeśli będziesz wobec Niego lojalny, ochroni cię przed niepotrzebnymi błędami; obmyśli twój los i udzieli ci wystarczającego wsparcia duchowego. Pozwalając Sile Wyższej działać na pierwszym planie, zapewnisz sobie szczęście i prawdziwe zwycięstwo.

Modlitwa

Modlę się, abym nie przeszkadzał Duchowi Bożemu działać we mnie i przeze mnie.
Modlę się, abym pozwolił Bogu mną władać i kierować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz