czwartek, 25 sierpnia 2016

25 sierpnia

Myśl przewodnia AA

Aby nabyć pokory, odwagi i uczciwości, które są niezbędne do realizacji Programu, musimy omówić nasze wady z wybraną przez siebie osobą i przedyskutować z nią istotę naszych błędów. Jeśli chcemy poczuć ulgę i żyć dalej szczęśliwie, powinniśmy się przy tym zdobyć na absolutną szczerość. Innym okażmy względy, wobec siebie bądźmy surowi. Odrzućmy pychę i niczego nie skrywając wyjawmy naszemu powiernikowi najgłębsze nawet, najbardziej dręczące i wstydliwe tajemnice.
Pytanie

Czy bez kłamstw i niedomówień wyznałem drugiemu człowiekowi wszystkie moje wady, a także wynikające z nich złe myśli i uczynki?

Medytacja

Nigdy nie poddawaj się znużeniu ducha. Tak to już w życiu bywa, że nieproszone troski, obawy i rozterki próbują go w tobie osłabić. W podobnych chwilach podążaj naprzód z nadzieją – a z czasem twój duch się umocni i wszystko wróci do normy. Pamiętaj, że duch Boży zawsze ci towarzyszy; jest dla ciebie źródłem wsparcia, otuchy i sił, a twoje szczere modlitwy nigdy nie są nadaremne. Wyczerpanie fizyczne także gasi ducha, toteż odczuwając zmęczenie, tym bardziej powinieneś zadbać o odpoczynek i znaleźć czas na ciche porozumienie z Siłą Wyższą. W obliczu nie sprzyjających okoliczności, na które nie masz wpływy, spróbuj zachować spokój i przeczekaj trudną sytuację aż do chwili, gdy twego duch wzmocni nowy przypływ sił.

Modlitwa

Modlę się, abym w swych słowach i uczynkach nigdy nie dał się ponieść emocjom.
Modlę się, abym potrafił czekać, aż „burza” przeminie.

1 komentarz:

  1. Taaa, to może ja koleżance z pracy wszystko wyjawię, hehe, pół miasta by wiedziało

    OdpowiedzUsuń