sobota, 9 lipca 2016

9 lipca

Myśl przewodnia AA

Utrata złudzeń i chaos duchowy to znamiona naszej epoki. Wielu ludzi zrezygnowało z dawnych ideałów, nie znajdując niczego, czym mogli by wypełnić powstałą w ten sposób pustkę. Ogromna część ludzkości z trudem "przeczołguje się" przez życie – dlatego tylko, że uparła się, by polegać wyłącznie na sobie. Niejednemu zdaje się, że jest silny, sprytny i niezależny, podczas gdy w istocie ściąga na siebie coraz to nowe nieszczęścia i niejako igra ze śmiercią. Niepokój, alienacja i kompleks niższości to chleb powszedni co trzeciego współczesnego człowieka. AA oferuje lekarstwo na wszystkie te bolączki.
Pytanie

Czy przestałem polegać tylko na samym sobie?

Medytacja

Zwątpienie i rozczarowanie zatruwają życie. Ci, co wątpią, doznają rozczarowań i tkwią w miejscu. Zwątpienie podważa bowiem sens jakiegokolwiek działania. "Sam już nie wiem...- powiadasz – a czy to aby warto?". I w efekcie rezygnujesz, wycofujesz się. A przecież powinieneś wyjść życiu naprzeciw i powitać je przychylnym, akceptującym "Tak".
Świat jest pełen dobra – możemy go szukać, podążać za nim, stawać w jego obronie.
W czynieniu dobra dopomoże nam Siła Wyższa, którą mamy w zasięgu ręki,. Przyjmijmy jej wsparcie i uznajmy Ją więc, gdyż za Jej sprawą w ludzkim życiu wydarza się wiele cudów.

Modlitwa

Modlę się, abym nie poddawał się zwątpieniu, lecz wkraczał w każdy dzień życia z wiarą i ufnością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz