wtorek, 28 czerwca 2016

28 czerwca

Myśl przewodnia AA

Twój sposób widzenia życia zależy od stanu twego wnętrza, od nastawienia psychicznego i emocjonalnego. Spróbuj przypomnieć sobie, co cię martwiło tydzień temu – pewnie zdążyłeś już o tym zapomnieć. Po co więc dręczyć się tym, co przedstawia trudność dzisiaj ?
Możesz zmienić swoją postawę, powierzając siebie i swoje dzisiejsze problemy Sile Wyższej, o ile nie łamiesz zasad prawości, możesz zaufać, że dopilnuje Ona, by wszystko potoczyło się we właściwym kierunku.
Zmieniając w ten sposób stosunek do własnych problemów, doznajesz ulgi i stajesz się gotowy bez lęku stawić im czoła.
Pytanie

Czy zmieniłem swoje nastawienie?

Medytacja

Całe szczęście, że nie potrafimy do końca przewidzieć przyszłości – ciężar tej wiedzy byłby dla nas nie do zniesienia. Dlatego właśnie Bóg odsłania przed nami przyszłość stopniowo, dzień po dniu. Pierwsze, co powinieneś codziennie zrobić, to okazać gotowość uczynienia tego, co On uzna dla ciebie za najlepsze. Zaufaj Mu i pamiętaj, że we wszystkim, co dla ciebie planuje, ma na względzie twoje dobro. Trwaj także w przekonaniu, że Siła Wyższa jest istotą wszechmocną, zdolną przeprowadzić każdy swój zamysł – dla Niej nic nie jest niemożliwe. Spokojnie oddaj więc swą przyszłość w Jej ręce.

Modlitwa

Modlę się, abym z ufnością i zadowoleniem powierzał Bogu swoją przyszłość.
Modlę się, abym wierzył, że o ile kroczę właściwą drogą, przydarzy mi się wiele dobrego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz