czwartek, 12 maja 2016

12 maja

Myśl przewodnia AA

Gdy trafimy do AA, tak naprawdę potrzeba nam czegoś więcej niż tylko sposobu na zaprzestanie picia. Szukamy koleżeństwa i możliwości zwierzenia się, szukamy konstruktywnego upustu dla naszych chorych emocji, a także otuchy i jakiejś istniejącej poza nami siły, która pomogłaby nam wyjść życiu naprzeciw zamiast od niego uciekać. AA zaspokaja wszystkie potrzeby.
Pytanie

Czy we Wspólnocie otrzymałem to, czego potrzebuję?

Medytacja

Wyzbądż się zwątpienia, lęku i urazy. W miarę możliwości ze wszystkich sił oddalaj je od siebie. Solidnie zabezpiecz przed nimi okna i drzwi twego umysłu, zupełnie tak samo, jak zabezpieczyłbyś dom przed złodziejami, aby doń się nie wkradli i nie wynieśli twych skarbów. Jakiż może być większy skarb niż wiara, odwaga i miłość ? Wątpliwości, obawy i animozje z lubością położyłyby na nim rękę - lecz możesz do tego nie dopuścić. Przepełniony spokojem i nadzieją, dzielnie stawiaj czoło nadchodzącym dniom. Ufność i opanowanie wypływają z głębokiej wiary w Boga. Jedynie ona zapewni ci ochronę i poczucie bezpieczeństwa.

Modlitwa

Modlę się, ażebym czuł się bezpieczny i chroniony - niezależnie od tego, czy znajduję się akurat w cichej przestrzeni czy pośrod wzburzonych fal.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz