piątek, 29 kwietnia 2016

29 kwietnia

Myśl przewodnia AA

Program AA jest programem nadziei, wiary i miłosierdzia. Człowiek trafiający do Wspólnoty najpierw i przede wszystkim otrzymuje nadzieję. Otuchą napawają go historie trzeźwiejących alkoholików, którzy przeszedłszy przez piekło nałogu, uporali się w AA ze swoim problemem i znaleźli tu nowy sposób na życie. „Skoro im się udało – myśli – to ja pewnie też sobie poradzę”.
Pytanie

Czy wciąż przepełnia mnie nadzieja?

Medytacja

Królestwo Ducha charakteryzuje doskonały ład, doskonała harmonia, doskonała obfitość, doskonała miłość, doskonała uczciwość, doskonałe posłuszeństwo. Tyle, że jeszcze nie wszystkie Dzieci Boże dorastają do powyższych zasad.
Doskonałość Bożych norm, nie powoduje trudności i komplikacji życiowych – powoduje je dysharmonia ludzkiej osobowości i oddalenie się człowieka od Boga. Dlatego ludziom tak często nie staje sił. Winą za własny brak mocy obarczają Boga – uważają, że błądzi i zwodzi ich w ciężkich chwilach. A przecież Bóg ani się nie myli, ani nie sprawia zawodu. To ludzie Go opuszczają, nie chcąc żyć z Nim w zgodzie i harmonii.

Modlitwa

Modlę się, ażebym harmonijnie współdziałał z Bogiem i z innymi ludźmi.
Modlę się, aby wynikiem tego zgodnego współdziałania była moja siła, moc i skuteczność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz